O Mnie

Zapraszam do zapoznania się z moją pracą, pasjami oraz tym co udało mi się do tej pory osiągnąć. Co jest dla mnie ważne? Co mnie “nakręca”? Wszystko znajdziecie na tej stronie.

Kim jestem? Co robię?

Kilka słów o mnie

Nazywam się Joanna Tunkiewicz. Od kilku lat pomagam kobietom znaleźć równowagę i balans w łączeniu ról: mamy, kobiety, partnerki, przyjaciółki. Moja codzienna praca polega głównie na współpracy z rodzicami dzieci z zaburzeniami snu, pomagam zagubionym i zmęczonym mamom odnaleźć na nowo radość z macierzyństwa.

Moja codzienna praca polega głównie na współpracy z rodzicami dzieci z zaburzeniami snu, pomagam zagubionym i zmęczonym mamom odnaleźć na nowo radość z macierzyństwa. Często permanentne zmęczenie i brak snu doprowadza rodziców, głównie mamy do złego stanu psychicznego i emocjonalnego. Rodzice przerzucają się obowiązkami, mają do siebie pretensje, pojawiają się nieporozumienia i niespełnione oczekiwania. Mama, która często staje się jedyną usypiającą i jedyną wstającą do dziecka na pobudki nocne czuje się sfrustrowana i przytłoczona obowiązkami. Macierzyństwo przerasta ją, brakuje jej cierpliwości, nie ma siły i pomysłu na to, żeby zmienić coś w swoim codziennym życiu, w którym jest nieszczęśliwa. Najbliższe otoczenie stawia jej wysokie oczekiwania, którym ona nie ma siły sprostać, ma poczucie winy. Czuje się nieszczęśliwa i sfrustrowana codziennością i opieką nad marudnym, niewyspanym dzieckiem.

Jestem konsultantem snu i pomagam odzyskać zdrowy i nieprzerwany sen u dzieci, ucząc rodziców właściwej higieny snu, co wpływa holistycznie na funkcjonowanie całej rodziny.

Jeżeli na którymkolwiek etapie swojego rodzicielstwa potrzebujecie Państwo porady, wsparcia, informacji lub bezpośredniej obecności przy was i waszym maluszku proszę śmiało pisać na joanna@carebaby.pl. Najczęściej zadawane pytanie umieściłam w zakładce FAQ. Kontakt jest możliwy przy użyciu wybranego komunikatora: 
Videomassenger, Face time, WhatsApp, Skype.
Prowadzę także konsultacje telefoniczne.


Serdecznie zapraszam.

Doświadczenie

Konferencje i kongresy, w których biorę udział zarówno jako słuchacz, jak i szkoleniowiec, między innymi: Konferencja szkoleniowo – naukowa „Karmienie Piersią naukowo i praktycznie”, ”Zintegrowana opieka medyczna w obszarze rodziny”, „Opieka okołoporodowa – ujęcie interdyscyplinarne”, „Jak prawidłowo prowadzić ciążę”. „Jak wprowadzić i utrwalić dobre nawyki snu u dzieci” – Ogólnopolski Program Edukacji Porodowej, „Rola spowijania na sen niemowlęcia”

l

Wykształcenie

Magister w zakresie specjalności: doradztwo psychospołeczne

Specjalistka ds. karmienia piersią

Certyfikowany Promotor Karmienia Piersią Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie

g

Coaching

Certyfikowany COACH VCC i ACSTH Profi Biznes Group Warszawa;
Success and Change Starway Institute
Certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny

Pomoc pediatryczna

Pierwsza pomoc pediatryczna – Collegium Medyczne

Specjalistka szkoleń on-line

Szkolenia on line z zakresu snu dzieci od 0 do 6 lat

Psychologia

Psychologia Emocji Starway Institute;
Psychologia Wystąpień Publicznych Starway Institute;
Psychologia Osiągnięć Starway Institute;
Psychologia Biznesu Starway Institute;
Edukator i praktyk metody Kids’ Skills – metody pracy z dziećmi wwo i hnb

Pomoc Rodzicom

Pracuję z rodzicami już na etapie szkoły rodzenia, zanim maluch pojawi się na świecie, ucząc ich jak o potrzeby snu zadbać już od pierwszych dni życia dziecka lub współpracujemy, jak zaburzenia snu u niemowlęcia lub starszego dziecka stają się bardzo uporczywe i uciążliwe. Jestem również Promotorem Karmienia Piersią, piszę i opracowuję z rodzicami plany porodu, jeżdżę na spotkania do szpitala lub do domu rodziny niosąc pomoc i wsparcie przy problemach z laktacją. Jako certyfikowany coach i doradca psychospołeczny pracuję z mamą nad jej emocjami i nowymi celami jeżeli sytuacja tego wymaga.

Jestem prezesem i założycielem grupy wsparcia dla mam Klubik Mam z Goleniowa i stowarzyszenia pod tą samą nazwą. Organizuję i prowadzę spotkania edukacyjne dla rodziców z szeroko pojętego macierzyństwa, organizuję wydarzenia z rozwoju osobistego, głównie dla kobiet oraz eventy dla rodzin w Gminie w której mieszkam.

Co robię dla społeczności lokalnej?

Kampanie społeczne i Współpraca

Jestem prekursorem, założycielem grupy wsparcia w moim mieście pod nazwą „ Klubik Mam z Goleniowa”, pod tą samą nazwą zostało utworzone stowarzyszenie, którego jestem prezesem. Prowadzę warsztaty i wykłady dla matek i ojców z zakresu szeroko pojętego rodzicielstwa. Organizuję dla rodziców w moim mieście eventy dotyczące zarówno holistycznej opieki nad dzieckiem, jak i rozwoju osobistego. Do kalendarza imprez Gminy Goleniów wszedł już na stałe Rodzinny Piknik Klubiku Mam, Eddu Mama – projekt o charakterze edukacyjnym dla ciężarnych oraz rodziców z małymi dziećmi. Prowadzę działania wolontaryjne.

Współpraca:

  • Ogólnopolski projekt „Świadoma Mama”
  • Kucaj pl.
  • Marko Love to dream
  • MyMamy
  • CAM – “Dobry Początek – program pilotażowy z wykorzystaniem symulatorów niemowląt”
  • Artykuł do książki na temat snu dzieci „Pamiętnik ciąży – zapiski spod serca matki”
  • Artykuły do biuletynów edukacyjno/informacyjnych dla personelu medycznego oddziałów położniczych i neonatologicznych
  • Szkoły Rodzenia – cała Polska

Doświadczenie

Z powodzeniem pomagam rodzinom na bazie własnych doświadczeń i wiedzy, którą posiadam synchronizować wieloraczki, układać rodzeństwo z różnicą wieku oraz jedynaków. Każdego dnia prowadzę konsultacje on line z rodzinami dzieci, które mają problemy i zaburzenia snu. Rocznie obsługuję blisko 1500 rodzin. Poza pomocą w obszarze snu rodziny dostają wiedzę również z innych obszarów, między innymi psychologii, dietetyki, zdrowia dzieci. Mamy niejednokrotnie oprócz nauki samodzielnego zasypiania u swojego dziecka są również w procesie coachingowym, co wzmacnia je dodatkowo psychicznie i emocjonalnie.

Nie ma znaczenia gdzie mieszka rodzina. Głównie współpracuję on-line prowadząc konsultacje przez videokomunikatory z rodzicami z całego świata. Konsultacje odbywają się w języku polskim. Istnieje możliwość wizyt domowych zarówno dotyczących snu dziecka, jak i wsparcia laktacyjnego. Jest również możliwość odwiedzin i wsparcia mamy po porodzie na oddziale położniczym w szpitalu. Prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu snu w całej Polsce. Współpracuję ze Szkołami Rodzenia, fizjoterapeutami, środowiskiem lekarskim i położniczym.

Moje umiejętności

W jakich obszarach pomagam

– budowanie właściwych nawyków u małych dzieci – 0(ciąża) do 6 roku życia
– zaburzenia snu nocnego i dziennego
– zasypianie podczas karmienia
– pobudki nocne
– krótkie drzemki
– usypiającą jest tylko mama
– problemy z zasypianiem
– zbyt częste karmienia nocne
– nawyk picia i jedzenia nocą
– zbyt wczesne pobudki
– zbyt późne zasypianie na noc
– zbyt długie zasypianie i nieadekwatnie do tego krótkie drzemki
– odstawianie smoczka
– problemy laktacyjne jako Promotor Karmienia Piersią
– odwrócony schemat spożywanych posiłków
– odstawianie od piersi
– płacz i protest podczas usypiania
– awersja do wózka
– redukcja drzemek
– budowanie rytuałów do snu
– wyprowadzka z pokoju rodziców/z łóżka rodziców
– regresy snu

Zadaj pytanie

13 + 11 =

Share This

Podziel się!

Daj znać znajomym o tej stronie!